Szkolny Ogród
    Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
    Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
    Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
    Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
    Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest piątek, 19 października 2018 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 243 dni.

Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

PODRÓZE MARZEŃ

Dnia 23 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół w Krzepicach odbyło się ciekawe spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie klas I i grupy o rozszerzeniu geograficznym. Tego dnia gościliśmy dwie młode podróżniczki: Agnieszkę Zając i Monikę Witek.

Agnieszka Zając - absolwentka naszego liceum - studentka turystyki i dziennikarstwa. Uczy się hiszpańskiego, kocha podróże, fotografię, pisanie oraz wszelkiego rodzaju sporty. Nie boi się wyzwań, wciąż stawia sobie nowe cele, spełnia marzenia, cieszy się z małych rzeczy, inspiruje się Martyną Wojciechowską.

Monika Witek - absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego, miłośniczka muzyki i gry na fortepianie, na co dzień Event Manager, weekendowo wizażystka. Zakochana w sporcie. Uwielbia podróżować i odkrywać nowe miejsca. Jak sama mówi - uśmiech to jej drugie imię!

Zaproszone podróżniczki opowiadały młodzieży o wspólnych wyprawach: do Wietnamu i do Indonezji.

Poznały się na organizowanej z uczelni objazdówce po Europie i po kilku spotkaniach zdecydowały jechać razem do Wietnamu. W lutym 2017 bez większego planu, na własną rękę zjechały kraj z góry na dół. Spędziły razem 38 dni, pokonały ponad 30 tys. km, odwiedziły ok. 15 miast i kilkadziesiąt zakątków. Poznały nową kulturę, nowych ludzi a przede wszystkim – siebie nawzajem.

W tym roku wróciły do Azji by przez 5 tygodni podróżować po Indonezji. Odwiedziły Jawę, Bali, Flores, Lombok i Gili. Wspięły się na najpopularniejszy na Jawie wulkan Bromo. Jak same mówią: „Podczas podróży czujemy prawdziwą wolność i szczęście”. „Podróżowanie bardzo uzależnia dlatego mamy już w głowach wiele pomysłów na kolejne wyprawy”.

Na koniec spotkania Dyrektor podziękował za niezwykle ciekawą opowieść o podróżach i o przeżyciach z nimi związanymi.

Szczególne podziękowania składamy naszej absolwentce Agnieszce Zając za to, że zechciała podzielić się swoją pasją z młodszymi kolegami i koleżankami. Podróżniczki obiecały, że powrócą do nas z kolejną porcją opowieści po następnych wyprawach.

Życzymy powodzenia

Można śledzić je na blogu i Instagramie

@smiley_monika

@jagusia03 i fotograficzny @azphotox