• Szkolny Ogród
  Szkolny Ogród
 • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
  Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
 • Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
  Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
 • Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
  Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
 • Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
  Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
 • Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego
  Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest piątek, 19 października 2018 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 243 dni.

Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

X Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego został rozstrzygnięty

25 kwietnia br. w naszej szkole odbył się X Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów powiatu kłobuckiego. W zmaganiach uczestniczyło 30 uczniów z dziesięciu szkół gimnazjalnych. Konkurs miał na celu promowanie nauki języka niemieckiego oraz umożliwił uczniom porównanie swoich umiejętności językowych z rówieśnikami.

Arkusz konkursowy składał się z trzech części: rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu czytanego oraz testu leksykalno – gramatycznego. Zdaniem organizatorów mgr Eweliny Łyźniak oraz mgr Aliny Kordjaki–Król poziom prac był bardzo wyrównany. Konieczna okazała się dogrywka o I i II miejsce.

Ostatecznie laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Oliwia Lizurej (Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza z oddziałami klas gimnazjalnych we Wręczycy Wielkiej),

II miejsce: Dominika Tokarz (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z oddziałami klas gimnazjalnych w Kłobucku),

III miejsce: Julia Pisarek (Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki z oddziałami klas gimnazjalnych w Pankach).

W czasie sprawdzania prac przez komisję uczniowie naszej szkoły przedstawili prezentację z odbywających się wymian młodzieży. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Nagrody dla laureatów zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku, wydawnictwo WSiP, wydawnictwo Pearson oraz Goethe Institut.