• Szkolny Ogród
  Szkolny Ogród
 • VII Powiatowa Prezentacja Tradycji Wielkanocnych
  VII Powiatowa Prezentacja Tradycji Wielkanocnych
 • IV Edycja Akademii Młodego Licealisty
  IV Edycja Akademii Młodego Licealisty
 • X Wieczór Kolęd
  X Wieczór Kolęd
 • Międzynarodowa wymiana szkolna krzepickich licealistów w Krzyżowej
  Międzynarodowa wymiana szkolna krzepickich licealistów w Krzyżowej
 • Bal studniówkowy 2018
  Bal studniówkowy 2018

Dzisiaj jest wtorek, 21 sierpnia 2018 roku. Do zakończenia wakacji pozostało: 10 dni.

Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

X Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego został rozstrzygnięty

25 kwietnia br. w naszej szkole odbył się X Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów powiatu kłobuckiego. W zmaganiach uczestniczyło 30 uczniów z dziesięciu szkół gimnazjalnych. Konkurs miał na celu promowanie nauki języka niemieckiego oraz umożliwił uczniom porównanie swoich umiejętności językowych z rówieśnikami.

Arkusz konkursowy składał się z trzech części: rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu czytanego oraz testu leksykalno – gramatycznego. Zdaniem organizatorów mgr Eweliny Łyźniak oraz mgr Aliny Kordjaki–Król poziom prac był bardzo wyrównany. Konieczna okazała się dogrywka o I i II miejsce.

Ostatecznie laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Oliwia Lizurej (Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza z oddziałami klas gimnazjalnych we Wręczycy Wielkiej),

II miejsce: Dominika Tokarz (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z oddziałami klas gimnazjalnych w Kłobucku),

III miejsce: Julia Pisarek (Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki z oddziałami klas gimnazjalnych w Pankach).

W czasie sprawdzania prac przez komisję uczniowie naszej szkoły przedstawili prezentację z odbywających się wymian młodzieży. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Nagrody dla laureatów zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku, wydawnictwo WSiP, wydawnictwo Pearson oraz Goethe Institut.