Dzień Pierwszaka
    Wieczornica patriotyczna pt. „Ta, co nie zginęła”
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
    Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
    Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
    Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest poniedziałek, 17 grudnia 2018 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 184 dni.

Imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty

III Powiatowy Konkurs Czytelniczy pod hasłem "W służbie Ojczyźnie"

W Zespole Szkół w Krzepicach dnia 26 kwietnia 2018 r. odbył się III Powiatowy Konkurs Czytelniczy pod hasłem: „W służbie Ojczyźnie” w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

Turniej objęty został honorowym patronatem Starosty Kłobuckiego. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z klas siódmych szkół podstawowych i gimnazjów: z Krzepic, Starokrzepic, Rudnik, Zajączek Pierwszych, Parzymiech, Kamyka, Przystajni, Truskolas oraz ponadgimnazjalnych: z Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku, Zespołu Szkół nr 2 w Kłobucku i Zespołu Szkół w Krzepicach.

Konkurs przeprowadzono w formie testu sprawdzającego znajomość treści „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego i „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego oraz biografię obu autorów. O wygranej, w dogrywce, oprócz wiedzy, decydowały również sprawność i refleks uczestników.

W kategorii klas siódmych szkół podstawowych i gimnazjów zaszczytne, pierwsze miejsce, zajął Piotr Kulej ze Szkoły Podstawowej w Krzepicach, miejsce drugie Kamila Klimek ze Szkoły Podstawowej w Rudnikach, a miejsce trzecie ex aequo przypadło Dominice Matuszczyk ze Szkoły Podstawowej w Przystajni i Marcelinie Ignasiak ze Szkoły Podstawowej w Krzepicach. Wśród szkół ponadgimnazjalnych największą wiedzą wykazał się Bartosz Pisarek z Zespołu Szkół w Krzepicach, miejsce drugie zajął Sebastian Praszczyk z Zespołu Szkół nr 1 Kłobucku, a na trzecim uplasował się Szymon Napieraj również z kłobuckiej „jedynki”.

Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Kłobucku, a ich uroczystego wręczenia dokonała Pani Joanna Kulejewska – naczelnik wydziału edukacji.