MISTRZOSTWO POWIATU W KOSZYKÓWCE
    Finaliści konkursu „Ojczyzna Nasza”
    Stoły Bożonarodzeniowe
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Dzień matematyki
    Szkolni melomani na koncercie w NOSPR - Katowice
    Ruszyła V edycja Akademii Młodego Licealisty

Dzisiaj jest poniedziałek, 22 lipca 2019 roku. Do zakończenia wakacji pozostało: 40 dni.

Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2018 roku przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zorganizowało po raz szósty akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Uczniowie Zespołu Szkół w Krzepicach po raz kolejny włączyli się w ten projekt, składając hołd pamięci pomordowanych Żydów krzepickich. Symboliczne żółte żonkile ozdobiły ubrania młodzieży - dlaczego żonkile? Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni dowódca ŻOB. 19 kwietnia, w rocznicę powstania, składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie.

Żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu. Uczniowie klasy 2 cd zapalili znicz pod pomnikiem ofiar II wojny światowej oraz wysłuchali informacji o powstaniu żydowskim w getcie warszawskim i o historii Żydów w Krzepicach przekazanych przez nauczycieli: Panią Elżbietę Biernacką-Pachę i Panią Jolantę Drab.