Szkolny Ogród
    VII Powiatowa Prezentacja Tradycji Wielkanocnych
    IV Edycja Akademii Młodego Licealisty
    X Wieczór Kolęd
    Międzynarodowa wymiana szkolna krzepickich licealistów w Krzyżowej
    Bal studniówkowy 2018

Dzisiaj jest niedziela, 23 września 2018 roku. Do zakończenia wakacji pozostało: -23 dni.

Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia 2018 roku przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zorganizowało po raz szósty akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Uczniowie Zespołu Szkół w Krzepicach po raz kolejny włączyli się w ten projekt, składając hołd pamięci pomordowanych Żydów krzepickich. Symboliczne żółte żonkile ozdobiły ubrania młodzieży - dlaczego żonkile? Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni dowódca ŻOB. 19 kwietnia, w rocznicę powstania, składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie.

Żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu. Uczniowie klasy 2 cd zapalili znicz pod pomnikiem ofiar II wojny światowej oraz wysłuchali informacji o powstaniu żydowskim w getcie warszawskim i o historii Żydów w Krzepicach przekazanych przez nauczycieli: Panią Elżbietę Biernacką-Pachę i Panią Jolantę Drab.