• Szkolny Ogród
  Szkolny Ogród
 • VII Powiatowa Prezentacja Tradycji Wielkanocnych
  VII Powiatowa Prezentacja Tradycji Wielkanocnych
 • IV Edycja Akademii Młodego Licealisty
  IV Edycja Akademii Młodego Licealisty
 • X Wieczór Kolęd
  X Wieczór Kolęd
 • Międzynarodowa wymiana szkolna krzepickich licealistów w Krzyżowej
  Międzynarodowa wymiana szkolna krzepickich licealistów w Krzyżowej
 • Bal studniówkowy 2018
  Bal studniówkowy 2018

Dzisiaj jest wtorek, 21 sierpnia 2018 roku. Do zakończenia wakacji pozostało: 10 dni.

Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

Dzień Ziemi

Umowa o współpracy dydaktyczno-naukowej między Uniwersytetem Śląskim a Zespołem Szkół w Krzepicach

Dyrektor Zespołu Szkół w Krzepicach Grzegorz Mastalerz 06.03.2018r. podpisał umowę o współpracy dydaktyczno-naukowej z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Z ramienia uczelni dokument sygnował prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr. hab. Ryszard Koziołek. Osobami koordynującymi współpracę były: dr Magdalena Ochwat – Pełnomocnik ds. Promocji i Współpracy ze Szkołami, dr Magdalena Ślawska – dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego UŚ oraz Jolanta Drab, nauczyciel języka polskiego w krzepickim liceum.

 

Dzień Ziemi

 

W ramach umowy Uniwersytet umożliwia uczniom krzepickiego liceum udział w wybranych zajęciach akademickich: wykładach, seminariach i warsztatach oraz kontakt z kadrą naukowo-dydaktyczną i studentami. Nauczyciele akademiccy prowadzić będą dla nich również zajęcia na terenie szkoły. Uczniowie Zespołu Szkół w Krzepicach mają też możliwość korzystania z pełnej oferty Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu. Dzięki podpisanej umowie wsparcie w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych otrzymają nauczyciele Zespołu Szkół, a studenci Uniwersytetu Śląskiego będą mogli uczestniczyć w zajęciach obserwacyjnych lub odbywać praktyki pedagogiczne w liceum. Współpraca obejmuje także prowadzenie badań wśród nauczycieli i uczniów, ich wyniki stanowić mają podstawę prac licencjackich, magisterskich i naukowych.

Uniwersytet Śląski w Katowicach jest jedną z największych uczelni w Polsce. Tworzy ją 12 wydziałów oraz jednostki międzywydziałowe i ogólnouczelniane. Uczelnia oferuje 76 kierunków studiów i 238 specjalności. Dzięki podpisanej umowie o współpracy nasi uczniowie będą mogli lepiej poznać zarówno ofertę uczelni, jak i specyfikę zajęć akademickich. Zajęcia pozwolą rozwijać i wzbogacać dotychczasowe zainteresowania, wiedzę i umiejętności uczniów.