Szkolny Ogród
    Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
    Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
    Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
    Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
    Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest piątek, 19 października 2018 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 243 dni.

Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

Dzień Ziemi – 20 kwietnia 2018

Zapraszamy wszystkie klasy do udziału w obchodach Szkolnego Dnia Ziemi. W piątek 20 kwietnia odbędą się prezentacje konkursów: „Eko-przedmiot” i „Nasze Środowisko” oraz konkurs klasowy „Ogród Szkolny”. Dla zwycięskich klas przewidujemy nagrody.

Konkursy dla wszystkich klas:

• „Nasze Środowisko” – ocena jakości środowiska przyrodniczego, jako wynik projektu badawczego wcześniej wylosowanego terenu.
  • „Eko-przedmiot” – przydatny przedmiot wykonany z odpadów z gospodarstwa domowego
  • „Ogród Szkolny” - rozpoznawanie roślin w szkolnym ogrodzie
  • Badania próbek gleby lub wody

W konkursie biorą udział klasy I i II.

Z każdej klasy przynajmniej jedna grupa 3- osobowa wykonuje przydatny przedmiot.

• każda grupa może złożyć jedną pracę,
  • prace mogą być wykonane z różnych surowców wtórnych, tj.: torebek foliowych, makulatury, puszek, kapsli, zakrętek, plastikowych butelek, kartonów po mleku, soku oraz elementów drewnianych oraz innych odpadów. Dopuszcza się jedynie wykorzystanie takich materiałów, które będą trwale złączonych z pracą i nie ulegną oderwaniu podczas przemieszczania i transportu pracy,
  • format prac – praca przestrzenna (max 20 cm),
  • do każdej pracy należy dołączyć krótki opis pracy (co przedstawia, z czego została wykonana, do czego służy)

Ocena prac:

Jury szczególną uwagę będzie zwracało na:

• estetykę wykonania,
  • zgodność wykonania z założeniami konkursu,
  • wkład pracy,
  • użyteczność

Na terenie badawczym grupa przeprowadza badania jakości przyrodniczej środowiska:

• Wyszukanie ciekawego przyrodniczo miejsca: stare drzewo, źródło, skałki, jaskinia, ciekawy krajobraz, miejsce gniazdowania niepospolitego ptaka itp.
  • Wykonanie zdjęć miejsca bądź obiektu - krótki opis miejsca/obiektu, wytłumaczenie dlaczego jest cenny, podanie jego położeni
  • wykonanie kilku podstawowych badań np. obwód w przypadku starego drzewa, ocena stanu środowiska za pomocą obecnych porostów, kwasowość wody lub gleby. Do przeprowadzenia badań uczniowie wykorzystują pomoce z „Dziupli badacza”
  • Wykonanie plakatu A2 przedstawiającego wyniki prac i omówienie go w czasie Dnia Ziemi

Tereny badawcze do wylosowania przez przewodniczącego klasy:

1. Zajączki
  2. Dankowice
  3. Parzymiechy
  4. Lipie
  5. Danków
  6. Danków
  7. Danków
  8. Zbrojewsko