• Dzień Pierwszaka
  Dzień Pierwszaka
 • Wieczornica patriotyczna pt. „Ta, co nie zginęła”
  Wieczornica patriotyczna pt. „Ta, co nie zginęła”
 • Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
  Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
 • Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
  Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
 • Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
  Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
 • Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
  Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
 • Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego
  Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest poniedziałek, 21 stycznia 2019 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 149 dni.

Imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

Dni Otwarte Szkoły

14 i 15 lutego 2018r. w Zespole Szkół w Krzepicach odbywały się Dni Otwarte. W tym czasie odwiedziło naszą szkołę ok. 255 uczniów z okolicznych gimnazjów. Były to przeważnie zorganizowane grupy ze szkół: w Krzepicach, Starokrzepicach, Parzymiechach, Lipiu, Pankach, Opatowie, które przybyły pod opieką swoich nauczycieli-wychowawców. Wiele osób w tym roku pojawiło się także indywidualnie, głównie byli to gimnazjaliści z Przystajni, Kłobucka, Zawad i Truskolasów. W drugim dniu odwiedzili nas także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kłobucku: Wicestarosta Maciej Biernacki oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Joanna Kulejewska.

Jak co roku głównymi gospodarzami podczas prezentacji szkoły był Szkolny Samorząd i uczniowie. Dyrekcja i nauczyciele wspierali ich w swych poczynaniach. Dyrektor Grzegorz Mastalerz w trakcie spotkań z młodzieżą przedstawił aktualną ofertę edukacyjną i zapoznał z procedurą rekrutacji, nauczyciele przeprowadzili krótkie, nietypowe zajęcia dla każdej ze zwiedzających grup, a uczniowie dokonywali prezentacji pracowni przedmiotowych i bogatej bazy szkoły. Nasi szkolni przewodnicy starali się natomiast pokazać młodszym kolegom i koleżankom swoją szkołę i szczególnie przyjazny klimat tu panujący. Zapoznali ich także z projektami realizowanymi w szkole oraz z działalnością wynikającą ze współpracy z wyższymi uczelniami i instytucjami naukowymi np. ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie i Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, a przede wszystkim pokazali jak szerokie możliwości rozwoju daje nasza szkoła i jakie osiąga wyniki. Gimnazjaliści podczas pobytu u nas mogli również wziąć udział w quizach i obejrzeć filmy wykonane przez naszych uczniów. Całości dopełnił występ szkolnego rockowego zespołu „The Hats” oraz taniec Pauliny Kozak przygotowany specjalnie na tę okazję.

Miła i radosna atmosfera, która towarzyszyła w szkole podczas Dni Otwartych niwelowała napięcie gości związane z pobytem w nowym miejscu. Młodzież, która zechciała odwiedzić Zespół Szkół w Krzepicach otrzymała informacje, że na tym terenie istnieje bardzo dobra szkoła, z profesjonalną kadrą pedagogiczną, z dużymi możliwościami i przyszłością, która ma najlepszą zdawalność matur w powiecie, a od kilku lat zajmuje wysokie miejsca w rankingach szkół. Jej absolwenci studiują na najlepszych uczelniach w Polsce i zawodowo stanowią znakomitą kadrę specjalistów cenionych w Polsce i za granicą.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, za zaangażowanie w czasie Dni Otwartych.