Dzień Pierwszaka
    Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
    Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
    Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
    Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest sobota, 17 listopada 2018 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 214 dni.

Imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety

„Skąd jestem? Krzepice, moja Ojczyzna” – Szkolny konkurs wiedzy o Krzepicach

23 stycznia 2018r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krzepicach pod hasłem „Skąd jestem? Krzepice, moja Ojczyzna”. Celem konkursu było poznanie historii Krzepic z okresu II wojny światowej oraz współczesnego obrazu miasta. Uczniowskie zmagania zbiegły się w czasie z rocznicą wyzwolenia Krzepic, która minęła 18 stycznia.

Konkurs wpisuje się w szereg podejmowanych w szkole działań promujących znajomość naszej małej ojczyzny. Test składał się z 60 zadań, w tym 58 pytań zamkniętych oraz poleceń, które wymagały odnalezienia określonych obiektów na panoramicznym zdjęciu Krzepic i nazwania konkretnych ulic. W konkursie uczestniczyło 16 uczniów z 5 klas. Największą wiedzą z zakresu historii i współczesności Krzepic wykazali się uczniowie klasy II a: Agata Jagieła i Adam Cybiński, zdobywając 46 na 65 punktów. Gratulujemy świetnego wyniku!

PopUp główny - RODO