Dzień Pierwszaka
    Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
    Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
    Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
    Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest sobota, 17 listopada 2018 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 214 dni.

Imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety

Wizyta na Uniwersytecie Opolskim

W dniu 17 stycznia 2018 r. uczniowie klas humanistycznych uczestniczyli w zorganizowanych dla nich zajęciach na Uniwersytecie Opolskim. Naszą młodzież przywitała Dziekan Wydziału Prawa i Administracji, pani dr Ewa Pierzchała wykładem pt. „Obywatel wobec administracji publicznej”. Zajęcia praktyczne i teoretyczne dla naszych uczniów poprowadzili zarówno doktoranci jak i studenci prawa z Koła Naukowego Młodych Kryminologów i Kryminalistyków WPiA UO. Podczas wizyty w laboratorium kryminalistycznym uczniowie zapoznali się z technicznymi sposobami zbierania dowodów na miejscu przestępstwa. W uczelnianej sali rozpraw, uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie i pogłębić wiedzę o wymiarze sądownictwa i przebiegu samego procesu sądowego.

Między zajęciami praktycznymi można było również wysłuchać interesującego wykładu pt. „Kryminologia i kryminalistyka”, w którym prowadzący Michał Jaśkowiec poruszał przede wszystkim zagadnienia profilowania mordercy.

Wszystkim zajęciom towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera.

W przyszłości współpraca z Uniwersytetem Opolskim będzie kontynuowana. W planach są kolejne wizyty na innych wydziałach.

Opiekę podczas wyjazdu sprawowały: Jolanta Drab, Bożenia Drab i Danuta Jeziorska.

PopUp główny - RODO