• Szkolny Ogród
  Szkolny Ogród
 • VII Powiatowa Prezentacja Tradycji Wielkanocnych
  VII Powiatowa Prezentacja Tradycji Wielkanocnych
 • IV Edycja Akademii Młodego Licealisty
  IV Edycja Akademii Młodego Licealisty
 • X Wieczór Kolęd
  X Wieczór Kolęd
 • Międzynarodowa wymiana szkolna krzepickich licealistów w Krzyżowej
  Międzynarodowa wymiana szkolna krzepickich licealistów w Krzyżowej
 • Bal studniówkowy 2018
  Bal studniówkowy 2018

Dzisiaj jest niedziela, 23 września 2018 roku. Do zakończenia wakacji pozostało: -23 dni.

Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

Klasy akademickie na zajęciach w SGH

Uczniowie klas akademickich SGH Zespołu Szkół w Krzepicach w dniu 18 grudnia odwiedzili uczelnię patronacką, Szkołę Główną Handlową w Warszawie, by wziąć udział w zajęciach zorganizowanych przez koordynatora projektu, Panią Karolinę Skolimowską. Spotkanie w murach uczelni było zorganizowane wyłącznie dla naszych uczniów. Zajęcia poprowadzili przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego Energetyki przy Instytucie Międzynarodowej Polityki Gospodarczej w Szkole Głównej Handlowej oraz wykładowcy SGH. Po krótkim zwiedzaniu uczelni i zapoznaniu się z funkcjonowaniem tamtejszej biblioteki młodzież uczestniczyła w bardzo ciekawych zajęciach „Energetyka dla każdego”.

Prowadzący zajęcia studenci, członkowie Koła Naukowego Energetyki, w przystępny i bardzo ciekawy sposób zapoznali naszych uczniów ze światem energetyki. Pokazali, że energetyka jest zagadnieniem, które może człowieka naprawdę wciągnąć. Studenckie Koło Naukowe Energetyki to największa w Polsce organizacja zrzeszająca studentów różnych kierunków i uczelni, którzy są zainteresowani branżą energetyczną. Jako jedyne koło bierze pod uwagę zarówno aspekty ekonomiczne, techniczne, jak i społeczne tej dziedziny. Studenci przedstawili swoje działania związane z realizacją projektów i współpracą z największymi firmami oraz działalność naukową, analizę bieżących trendów w branży energetycznej i paliwowej, raporty i prognozy dotyczące przyszłości polskiej i światowej gospodarki i rynków surowcowych. Zaprezentowane projekty, nad którymi pracują studenci między innymi- FUTURE ENERGY SUMMIT, bardzo zaciekawiły naszych uczniów, a wiedza o tym jak wielkie możliwości pracy, w różnych zawodach daje sektor energetyczny była jeszcze dodatkową motywacją do poznania tego zagadnienia. Podczas kolejnych zajęć aktywność młodzieży była skupiona na działalności startupów. Prowadząca zajęcia, wykładowca SGH, przedstawiła zasady funkcjonowania i powstawania startupow oraz aktywnie pracowała z uczniami nad tworzeniem pomysłów na nowe produkty. Nasi licealiści swoją otwartością i aktywną postawą wywołali na prowadzącej zajęcia bardzo dobre wrażenie, co podkreślała też przy podsumowaniu całego spotkania. Dziękując za zorganizowanie ciekawego pobytu w patronackiej uczelni uczniowie przekazali na ręce opiekuna, Pani Karoliny Skolimowskiej podziękowania wraz z życzeniami świątecznymi oraz drobne upominki wykonane przez miniprzedsiębiorstwo „Bronkoplusz”.

Po zajęciach w SGH uczniowie obejrzeli wystawę malarstwa i fotografii w Instytucie Biologii „Przychodzi dusza do rozumu”. Tematyka wystawy to połączenie dwóch światów: artystycznego i naukowego. Był to czas, w którym młodzież mogła przez chwilę zastanowić się nad istotą nauki, rozumu i refleksyjnie, przez obraz,wytłumaczyć trudne kwestie życia i egzystencji człowieka. „Skupieni na własnym rozwoju, zapętleni w rytmie dnia, tygodnia, tracimy codzienność. NIE WIDZIMY PATRZĄC, NIE SŁYSZYMY SŁYSZĄC”- to główna idea wystawy.

Spacer po warszawskiej starówce w świątecznej scenerii był dopełnieniem wyjazdu do Warszawy. W powrotnej drodze do Krzepic usatysfakcjonowani uczniowie, podbudowani nowymi doświadczeniami planowali kolejne przedsięwzięcia w ramach rozwijającej się współpracy w projekcie „Klasy akademickiej SGH”.