Szkolny Ogród
    Nadmorskie Warsztaty Przyrodnicze
    Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018
    Narodowe czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

Dzisiaj jest środa, 13 grudnia 2017 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 191 dni. Matura za: 142 dni.

Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

"Pierwszy krok do orientu"

Grupa młodzieży Zespołu Szkół w Krzepicach z klas IIa i IIc wzięła udział w slajdowisku „Pierwszy krok do orientu” oraz spotkaniu z Leszkiem Szczasnym, autorem książki „Świat na wyciągnięcie ręki”. Wydarzenie miało miejsce 27 listopada 2017 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Kłobuck. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z nieco subiektywnym, barwnym zapisem eskapad autora po Europie i Bliskim Wschodzie. Samo slajdowisko to przemyślany i wielowymiarowy portret wyjątkowego kraju, jakim jest Turcja. Oprócz różnorodnych miejsc (np. słone jezioro, XIX – wieczna drewniana zabudowa ottomańska, nieznane Góry Szare, fantastyczna Kapadocja, dzikie wybrzeże Morza Czarnego) Leszek Szczasny zaprezentował młodzieży przede wszystkim rytm codziennego życia Turków: od 12 – milionowego Stambułu do zapomnianej wsi. Mówił o herbacianych barach, zwyczajach meczetowych i narodowych, o chuście, o kulcie Ataturka, a także o różnicach w mentalności pomiędzy Turcją a Europą. Spotkanie stało się okazją do zachęcenia młodych ludzi do odkrywania świta na własną rękę.