Szkolny Ogród
    Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018
    Narodowe czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego
    X Wieczór Kolęd
    Międzynarodowa wymiana szkolna krzepickich licealistów w Krzyżowej
    Bal studniówkowy 2018 - nowe zdjęcia

Dzisiaj jest piątek, 23 lutego 2018 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 119 dni. Matura za: 70 dni.

Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

Młodzi melomani na koncercie symfonicznym

W piątkowy wieczór 24 listopada 2017r. grupa młodzieży naszej szkoły uczestniczyła w koncercie symfonicznym Filharmonii Częstochowskiej. Młodzi melomani tym razem wysłuchali utworów dwóch wybitnych niemieckich kompozytorów.

Tego wieczoru zgrabnie skrojona kompozycja Ludwiga van Beethovena /Koncert potrójny C-dur op.56/ była pełnym energii wzajemnym oddziaływaniem orkiestry oraz trzech solowych instrumentów: fortepianu, skrzypiec i wiolonczeli, tworzących pełną niuansów muzyczną grę.

Drugą część wieczoru wypełniła kompozycja - Symfonia A-dur „Włoska” op.90 nr4 - najpopularniejsze dzieło symfoniczne F. Mendelssohna, a jej otwarcie należy do najsłynniejszych fragmentów w historii muzyki.

Piątkowa „uczta dla ducha” była wytchnieniem po całym tygodniu nauki i pracy, a poznanie kolejnych dzieł muzycznych poszerzyło wiedzę młodych słuchaczy z zakresu muzyki klasycznej. Bardzo udany wieczór to zaczątek kolejnych wyjazdów na koncerty.