Szkolny Ogród
    Nadmorskie Warsztaty Przyrodnicze
    Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018
    Narodowe czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

Dzisiaj jest środa, 13 grudnia 2017 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 191 dni. Matura za: 142 dni.

Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

Młodzi melomani na koncercie symfonicznym

W piątkowy wieczór 24 listopada 2017r. grupa młodzieży naszej szkoły uczestniczyła w koncercie symfonicznym Filharmonii Częstochowskiej. Młodzi melomani tym razem wysłuchali utworów dwóch wybitnych niemieckich kompozytorów.

Tego wieczoru zgrabnie skrojona kompozycja Ludwiga van Beethovena /Koncert potrójny C-dur op.56/ była pełnym energii wzajemnym oddziaływaniem orkiestry oraz trzech solowych instrumentów: fortepianu, skrzypiec i wiolonczeli, tworzących pełną niuansów muzyczną grę.

Drugą część wieczoru wypełniła kompozycja - Symfonia A-dur „Włoska” op.90 nr4 - najpopularniejsze dzieło symfoniczne F. Mendelssohna, a jej otwarcie należy do najsłynniejszych fragmentów w historii muzyki.

Piątkowa „uczta dla ducha” była wytchnieniem po całym tygodniu nauki i pracy, a poznanie kolejnych dzieł muzycznych poszerzyło wiedzę młodych słuchaczy z zakresu muzyki klasycznej. Bardzo udany wieczór to zaczątek kolejnych wyjazdów na koncerty.