Dzień Pierwszaka
    Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
    Bicie Rekordu na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej
    Otwarcie Przystani Turystyki Aktywnej w Zespole Szkół w Krzepicach
    Niemiecka młodzież w krzepickim liceum
    Warsztaty geologiczne w Górach Świętokrzyskich
    Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Dzisiaj jest sobota, 17 listopada 2018 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 214 dni.

Imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety

NARODOWE CZYTANIE „WESELA” STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

2 września 2017 r. odbyła się szósta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, którą w 2012 r. zainicjował prezydent Bronisław Komorowski. Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania. Decyzją internautów w tym roku czytano najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego, dramat w trzech aktach pt. „Wesele”. Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie kultury żywego słowa, promocja czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z jednym z największych dzieł klasyki literatury polskiej.

Lokalnie to inicjatywa Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Zespołu Szkół w Krzepicach. Spotkanie z literaturą odbyło się 10 października 2017 r. w auli szkoły. Klimat i problematykę młodopolskiego dramatu podkreśliła oprawa muzyczna. Uczniowie oraz absolwenci krzepickiego liceum wykonali utwory: „Tolerancja” Stanisława Soyki, „Niepodległość” Chłopców z placu broni oraz „Sen o Victorii” Dżemu.

W głośnym czytaniu, bardzo aktualnej i ponadczasowej rozprawy o kondycji polskiego społeczeństwa, które nie dorosło jeszcze do podjęcia walki o upragnioną wolność, udział wzięli: Henryk Kiepura – starosta powiatu kłobuckiego, Maciej Biernacki – wicestarosta powiatu kłobuckiego, Joanna Kulejewska – naczelnik wydziału edukacji, Zbigniew Sosin – sekretarz gminy Krzepice, Tomasz Rakowski – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Krzepicach, Anna Szopa – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Krzepicach i Gabriela Kluba – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Krzepicach, Wiesława Karasiak – dyrektor Szkoły Podstawowej w Zajączkach Drugich , Alicja Żołnowska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Krzepicach, Grzegorz Mastalerz – dyrektor Zespołu Szkół w Krzepicach i Agnieszka Borowska – wicedyrektor Zespołu Szkół w Krzepicach, Danuta Przybylska – dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1 w Krzepicach, Elżbieta Kowalska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzepicach, Kamila Jarząb – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krzepicach, Anna Oset – prezes oddziału ZNP w Krzepicach, Ewa Malina Dudkowska – przewodnicząca Rady Rodziców w Zespole Szkół w Krzepicach, ks. Mariusz Łydżba, ks. Paweł Kulasiewicz, radni Krzepic: Alicja Chęcińska, Bożena Kozak, Rafał Balcerzak, nauczyciele Zespołu Szkół w Krzepicach: Jolanta Drab, Marta Kałwak oraz przedstawiciele SU: Agata Jagieła, Agnieszka Kotala, Karolina Jeziorska, Arkadiusz Antczak, Arkadiusz Słomian, Jan Napora, Marcin Pyzik, Kacper Wydmuch.

W tym wyjątkowym święcie wzięło udział około 130 osób, które udowodniły, że potrzeba wspólnoty, będąca marzeniem bohaterów utworu, może doprowadzić do bezwzględnej integracji różnych środowisk we wspólnym celu. Za realizację tego celu, w postaci przyłączenia się do kolejnej odsłony akcji „Narodowego Czytania”, serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym, szczególnie tym, którzy podzielili się z nami swoimi pięknymi interpretacjami wybranych fragmentów arcydramatu Stanisława Wyspiańskiego.

Film z Narodowego Czytania "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w Zespole Szkół w Krzepicach dostępny na Facebooku portalu "Miejska": https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1122288111244595&id=680275128779231

PopUp główny - RODO