• Szkolny Ogród
  Szkolny Ogród
 • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018
  Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018
 • Narodowe czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego
  Narodowe czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego
 • X Wieczór Kolęd
  X Wieczór Kolęd
 • Międzynarodowa wymiana szkolna krzepickich licealistów w Krzyżowej
  Międzynarodowa wymiana szkolna krzepickich licealistów w Krzyżowej
 • Bal studniówkowy 2018 - nowe zdjęcia
  Bal studniówkowy 2018 - nowe zdjęcia

Dzisiaj jest piątek, 23 lutego 2018 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 119 dni. Matura za: 70 dni.

Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

Uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni "Dziupli Badacza" i "Ptasiego Ogrodu"

W samo południe, 2 października 2017r.w Zespole Szkół w Krzepicach miała miejsce uroczystość otwarcia Zielonej Pracowni pod nazwą „Dziupla Badacza” oraz „Ptasiego Ogrodu”.

Pierwszym etapem jednego z projektów było wzięcie udziału w konkursie Zielona Pracownia’2017 organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Nasza szkoła została laureatem konkursu i otrzymała dofinansowanie w wysokości 6,5tys. złotych. Dało nam to możliwość uczestniczenia w kolejnym etapie. Po pozytywnej akceptacji wniosku projektowego znaleźliśmy się w gronie szkół, które otrzymały najwyższe wsparcie finansowe w kwocie 30 tys. złotych.

Drugim, dużym projektem dofinansowanym z WFOŚiGW i realizowanym przez naszą szkołę jest „Ptasi Ogród” w Krzepicach. Efektem zadania „Mini Ogrody” było zagospodarowanie terenu wokół szkoły i stworzenie ogrodu botanicznego, wzbogacającego bioróżnorodność biologiczną i przywracającego właściwy stan ekosystemu. We współpracy ze Starostwem Powiatowym szkoła w Krzepicach zyskała pracownię biologiczno-chemiczną na miarę XXI wieku wyposażoną w nowoczesny sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne oraz wspaniałe miejsce wypoczynku uczniów w czasie przerw w postaci Ptasiego Ogrodu.

W dniu otwarcia gościliśmy: Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Andrzeja Pilota, Władze Starostwa Powiatowego w Kłobucku: Starostę Henryka Kiepurę, Wicestarostę Macieja Biernackiego, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Joannę Kulejewską, członków Zarządu Powiatu, Radnych Powiatu oraz Burmistrza Krzepic Krystiana Kotynię. W uroczystości uczestniczyli: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie biorący czynny udział w projektach. Spotkaniu przewodniczył Dyrektor szkoły oraz uczniowie prezentujący etapy tworzenia obu przedsięwzięć i efekty w postaci nowej sali wykładowej z minilaboratorium „Dziupla badacza” oraz „Ptasiego Ogrodu”.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w pozyskaniu funduszy i zaangażowali się w realizację zadań.