Szkolny Ogród
    Nadmorskie Warsztaty Przyrodnicze
    Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018
    Narodowe czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

Dzisiaj jest środa, 13 grudnia 2017 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 191 dni. Matura za: 142 dni.

Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

Wycieczka IIa do Trójmiasta

W dniach od 29 do 31 maja 2017r. uczniowie klasy 2a uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta, pod opieką pań Edyty Kuc i Danuty Jeziorskiej. 29 maja grupa uczniów dotarła pociągiem do Gdyni i po zakwaterowaniu wraz z przewodnikiem rozpoczęła zwiedzanie Gdańska. Następnego dnia już od rana było intensywnie, zaraz po śniadaniu pojechaliśmy do Gdańska, do Muzeum II Wojny Światowej, następnie wybraliśmy się do Sopotu. Pogoda nam sprzyjała, więc spędziliśmy miło czas na molo i plaży. Po południu przejechaliśmy do Stoczni Gdańskiej. Spacer z przewodnikiem pod hasłem "Śladami kobiet" okazał się bardzo ciekawy. Wieczorem poszliśmy do jumpcity. Trzeciego dnia popłynęliśmy na Westerplatte, a później spędziliśmy czas na gdańskim pięknym Starym Rynku. Wieczorem cała grupa po 3 dniach nad morzem wróciła pociągiem do Częstochowy. Wspomnienia wspólnie spędzonych miło chwil zostaną w nas na zawsze.