• Konferencja naukowa
    Konferencja naukowa "Serce lubi porządek"
    Uroczystość Pożegnania Maturzystów 2017
    Nadmorskie Warsztaty Przyrodnicze
    Dwanaście medali uczniów ZS Krzepice
    Święto SGH w krzepickim Liceum

Dzisiaj jest niedziela, 25 czerwca 2017 roku. Do zakończenia wakacji pozostało: 67 dni.

Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

Mini ogrody – Ptasi ogród w Krzepicach

Kolejne prace za nami przy realizacji projektu „Mini ogrody – Ptasi ogród w Krzepicach”. W ostatnim tygodniu zasadziliśmy pierwszą turę roślin oraz obsypaliśmy je korą. Przy sadzeniu pomagał nam ogrodnik Arkadiusz Zając. W prace najbardziej zaangażowali się uczniowie klasy 1 a.

Nasza szkoła przy wsparciu powiatu kłobuckiego otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w kwocie 8 000,00 zł na realizację zadania pn.: „Mini ogrody – Ptasi ogród w Krzepicach”. Ogólna wartość projektu to 10 002,10 zł. Przyznana dotacja ma być przeznaczona na zakup 706 sztuk roślin do nasadzeń oraz 60 sztuk tabliczek z nazwami gatunkowymi.

Projekt ma za zadanie uwzględnić potrzeby ekologiczne uczniów i nauczycieli w Zespole Szkół w Krzepicach. Pozwoli on poszerzyć wiedzę ekologiczną uczniów i zapewni im właściwe zaplecze dydaktyczne. Mini ogrody zostaną wykorzystane do prowadzenia zajęć przyrodniczych, jak i dodatkowych lekcji z młodzieżą. Zasoby mini ogrodów wykorzystane zostaną również w czasie obchodów Dni Ziemi.

Głównym celem zadania jest przygotowanie i przeprowadzenie interdyscyplinarnych zajęć o tematyce ekologicznej. Wartością dodaną lekcji będzie wzrost świadomości ekologicznej młodzieży oraz zwiększenie motywacji do dalszego doskonalenia wiedzy i umiejętności w tym zakresie. Z ogrodów będą mogli korzystać nauczyciele pobliskiego przedszkola wraz ze swoimi podopiecznymi.