Szkolny Ogród
    VII Powiatowa Prezentacja Tradycji Wielkanocnych
    IV Edycja Akademii Młodego Licealisty
    X Wieczór Kolęd
    Międzynarodowa wymiana szkolna krzepickich licealistów w Krzyżowej
    Bal studniówkowy 2018

Dzisiaj jest czwartek, 26 kwietnia 2018 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 57 dni. Matura za: 8 dni.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Zawody finałowe Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej
„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego
w latach 1768 - 1864.
Od Konfederacji Barskiej
do Powstania Styczniowego
– za wolność Waszą i Naszą"

W dniach 1 - 3 czerwca 2017 r. odbyły się w Warszawie zawody finałowe Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą". Województwo śląskie reprezentowało tylko 3 licealistów zakwalifikowanych po rejonowym i wojewódzkim etapie. Wśród 50 finalistów Olimpiady, Liceum Ogólnokształcące w Krzepicach reprezentował uczeń – Maciej Cer. Opiekunem była nauczycielka historii Danuta Jeziorska.

W pierwszym dniu zawodów finaliści rywalizowali w Muzeum Wojska Polskiego i Centralnej Bibliotece Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w ośmiu konkurencjach: Broń i barwa, Eksponat muzealny, Malarstwo batalistyczne, Literatura piękna, Film, Warszawa w powstaniach narodowych, pieśń i Geografia militarna.

Drugiego dnia, po uroczystościach przy Grobie Nieznanego Żołnierza, uczniowie prezentowali Zabytki i Obiekty Historyczne. Maciej Cer omawiał historię kamienicy na ul. Długiej 4, w której urodził się Joachim Lelewel. Wykazując się dużą wiedzą historyczną i erudycją uzyskał wysoką punktację w tej konkurencji.

W ostatnim dniu finału, w sali Podchorążówki w Łazienkach Królewskich, odbyła się uroczysta gala z okazji zakończenia X Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego …”. Laureatom i finalistom Olimpiady wręczono dyplomy i nagrody. Finalista - Maciej Cer zajął XVII miejsce, zarazem najwyższe wśród finalistów reprezentujących województwo śląskie. Otrzymał książki i gry historyczne od Ministerstwa Obrony Narodowej i Kuratorium Oświaty w Warszawie. Poza tym, wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami od Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari.

Dyplomy i nagrody laureatom i finalistom wręczali m. in. wiceminister Edukacji Narodowej – Maciej Kopeć, Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Pan Minister Jan Józef Kasprzyk oraz Dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku Krzysztof Jaraczewski (wnuk Pierwszego Marszałka Polski).

Należy dodać, że Maciej Cer, tegoroczny maturzysta i absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Krzepicach jest już laureatem IX Olimpiady Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683 z 2016 roku, w której zajął IX miejsce. Swoją pasję związaną z historią wojskowości rozpoczął jeszcze jaki uczeń ZSP w Lipiu Konkursem „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego …”, a potem kontynuował uczestnictnicząc we kolejnych edycjach wspomnianej Olimpiady. Pięciokrotnie uczestniczył w rozgrywkach finałowych.

Gratulujemy !