• Konferencja naukowa
    Konferencja naukowa "Serce lubi porządek"
    Uroczystość Pożegnania Maturzystów 2017
    Nadmorskie Warsztaty Przyrodnicze
    Dwanaście medali uczniów ZS Krzepice
    Święto SGH w krzepickim Liceum

Dzisiaj jest niedziela, 20 sierpnia 2017 roku. Do zakończenia wakacji pozostało: 11 dni.

Imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

Nadmorskie Warsztaty Przyrodnicze

W dniach od 8 do 12 maja 2017 roku klasa I B pod opieką nauczycielek : pani Ewy Jadczak i Renaty Kadłubskiej udała się na warsztaty przyrodnicze do Kątów Rybackich.

8 maja grupa 26 uczniów wraz z opiekunkami przyjechała pociągiem do Gdańska. Z dworca uczniowie udali się do miasta i zwiedzili go z przewodnikiem . Następnie autokarem przejechali do Kątów Rybackich. W tej malowniczej miejscowości u nasady Mierzei Wiślanej młodzież miała okazję poobcować z przyrodą i uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych prawie wszystkie zajęcia rozpoczynały się w pomieszczeniu i kończyły w terenie.

Uczniowie mieli okazję podglądać kormorany w ich gniazdach, łapać i rozróżniać owady, podziwiać nietoperze, oszacować wiek drzew, a pod czujnym okiem ichtiologa zrobić sekcję ryby. Nie zabrakło też spacerów po plaży oraz zwiedzania pobliskich ciekawych miejsc, takich jak Muzeum Obóz Koncentracyjny-Stutthof w Sztutowie oraz Muzeum Zalewu Wiślanego. W ostatni wieczór uczniowie spróbowali swoich sił w biegu na orientację. Zajęcia terenowe i pobyt w tak ciekawym zakątku Polski to dobre uzupełnienie nauki w szkolnej sali.