Szkolny Ogród
    Nadmorskie Warsztaty Przyrodnicze
    Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018
    Narodowe czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

Dzisiaj jest środa, 13 grudnia 2017 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 191 dni. Matura za: 142 dni.

Imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

Święto SGH w krzepickim Liceum

22 listopada 2016 roku w Zespole Szkół w Krzepicach podczas Święta Szkoły Głównej Handlowej w ramach realizacji projektu „Klasa Akademicka SGH” odbyła się konferencja na temat „Jak zorganizować się w czasie dla pracy i zdrowia”. Jest ona jednym z elementów projektu „Rok dla Serca” zainicjowanego i realizowanego wspólnie przez klasy akademickie SGH i klasy o profilu biologiczno-chemicznym objęte patronatem naukowym Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Celem projektu jest kształtowanie właściwych postaw i nabywanie umiejętności planowania czasu i organizowania codziennych obowiązków tak, by był czas na aktywność fizyczną, zdrowy relaks i pełnowartościowe, systematyczne posiłki. Zdrowie to przecież warunek szczęścia, sukcesów, efektywnej pracy i naszego rozwoju. Projekt zakłada realizację szeregu działań mających zwrócić uwagę na zdrowy styl życia i jest realizowany pod hasłem „Rok dla serca”. Skierowany jest do wszystkich uczniów Zespołu Szkół, rodziców i społeczności lokalnej. Obejmuje szereg działań, które mają na celu wskazanie pozytywnych aspektów dobrego zorganizowania się, szukania prostych i ciekawych sposobów na aktywność fizyczną, wyrabiania zdrowych nawyków żywieniowych.

Do udziału w konferencji Dyrekcja i Uczniowie zaprosili przedstawicieli różnych środowisk by móc spojrzeć na problem jako uczeń, nauczyciel-wychowawca, psycholog, menager, wykładowca, samorządowiec, urzędnik, rodzic i skorzystać z wiedzy, doświadczenia i kompetencji tych osób.

W wydarzeniu udział wzięli: Naczelnik Wydziału Oświaty w Kłobucku Joanna Kulejewska, członek Zarządu Powiatu Józef Borecki, Sekretarz Gminy Krzepice Zbigniew Sosin, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków LO Bogdan Grzyb, przedstawiciele Zakładu Produkcji Spożywczej „Jamar” dyrektor produkcji Maciej Kobierski i specjalista ds. marketingu Joanna Mizera, psycholog Ewa Nieroba, pedagog Elżbieta Zalfresso-Jundziłło z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kłobucku, Tomasz Wiecha strażak-ratownik i przedsiębiorca, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele i uczniowie. Uczelnię Patronacką SGH reprezentował wykładowca dr hab. Paweł Wyrozębski, który przeprowadził dla uczniów interesujące zajęcia.

Otwarcia spotkania dokonał dyrektor szkoły Grzegorz Mastalerz. Następnie uczestnicy konferencji zostali wprowadzeni w tematykę projektu przez uczniów klasy IIa Karolinę Jeziorską i Marcina Pyzika. Projekt edukacyjny „Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo,” które w tym dniu zainaugurowało swoją działalność pod nazwą „4Life”, zaprezentowały Aleksandra Olejnik i Zuzanna Krzak. Psycholog - dr Ewa Nieroba przybliżyła słuchaczom problematykę wpływu dobrej organizacji własnego czasu na nasze zdrowie zwracając uwagę na ważne aspekty higienicznego trybu życia, podkreślając jednocześnie ogromne znaczenie dobrych relacji rodzinnych, koleżeńskich i ich oddziaływanie na efektywność pracy oraz zdrowie. Pan Maciej Kobierski zaprezentował natomiast innowacyjne rozwiązania w organizacji produkcji przedstawiając wprowadzane na rynek zdrowe produkty oraz sposób funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Wszyscy goście odnieśli się do tematu wzbogacając swoimi wypowiedziami całość wydarzenia. Koordynatorki projektu, mgr Renata Mastalerz oraz mgr Edyta Kuc podziękowały prelegentom za ich udział, cenne informacje i wskazówki na przyszłość. Podczas przerwy była okazja do dyskusji.

W drugiej części uczniowie klas akademickich wysłuchali wykładu i aktywnie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez dr hab. Pawła Wyrozębskiego pod tytułem „Zarządzanie projektami”. Młodzież była bardzo zainteresowana tematyką wykładu i formą jego przeprowadzenia. Zajęcia na poziomie akademickim wywarły duże wrażenie wywołując mocne zaangażowanie i aktywność uczestników, a korzyści z udziału w projekcie „Klasa Akademicka SGH” stały się faktem. Przygotowanie i poprowadzenie konferencji było dla uczniów ciekawą i twórczą lekcją przedsiębiorczości a słowa uznania z ust autorytetów będą mobilizować do dalszej pracy.

Dyskusja, która towarzyszyła spotkaniu potwierdziła zasadność organizowania takich konferencji. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział, zaangażowanie i stworzenie przyjaznej atmosfery.