• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
    Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
    Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim

Dzisiaj jest środa, 28 lutego 2024 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 114 dni. Matura za: 69 dni.

Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

Projekt Solve for Tomorrow

30 półfinałowych zespołów programu Solve for Tomorrow od listopada zeszłego roku pracowało nad udoskonaleniem swoich projektów. W tym czasie zapoznali się z metodologią myślenia projektowego Design Thinking, spotkali się z ambasadorami programu i zdobyli wiedzę, której próżno szukać na zajęciach lekcyjnych.

Efekty swoich działań przedstawili w formie materiałów wideo. Teraz wybitne grono jury oceniło postępy zespołów i spośród nich wybrało 12 finalistów. W ich gronie znalazł się zespół z naszej szkoły, w którego skład wchodzą: Weronika Lis, Nikola Klinginberg i Robert Szyjka. Na ostatnim etapie programu zespoły finałowe będą doskonalić efekty swojej pracy, korzystając z najlepszej ekspertyzy technologicznej i kompetencji biznesowych wolontariuszy Samsung. Wezmą także udział w Solve for Tomorrow Campus, czyli w dwudniowym zjeździe w Centrum Nauki Kopernik. To doskonała okazja do integracji między zespołami z całej Polski oraz do inspirujących spotkań i warsztatów również dla ich opiekunów.

Program zakończy się sesją Demo Day oraz uroczystym ogłoszeniem zwycięzców podczas gali finałowej w kwietniu 2024 roku.