• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
  • Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
    Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
  • Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
    Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
  • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim

Dzisiaj jest środa, 28 lutego 2024 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 114 dni. Matura za: 69 dni.

Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

Wyjątkowe spotkanie …

13 grudnia 2023 roku naszą szkołę odwiedził Dziekan Kolegium Ekonomiczno–Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, prof. zw. dr hab. Piotr Błędowski. Wizyta profesora była z jednej strony spotkaniem z uczniami klas akademickich SGH, a z drugiej sentymentalną podróżą do Krzepic. Dziadkowie Profesora to ówcześni właściciele krzepickiego „Syndykatu”.

Pan Dziekan przekazał na ręce Pana Dyrektora rodzinne pamiątki związane ze Stowarzyszeniem Absolwentów LO. Młodzież zaprezentowała krótką historię szkoły oraz współpracę krzepickiego liceum ze Szkołą Główną Handlową w ramach projektu  „Klasa Akademicka SGH”, który rozpoczął się w 2016r.

Nasz gość w krótkiej prezentacji przedstawił historię swojej rodziny i jej wpływ na rozwój miasta Krzepice ,a następnie zapoznał uczniów z istotą polityki społecznej, którą zajmuje się naukowo. Przybliżył młodzieży, czym zajmuje się ta dziedzina wiedzy, jakie były jej początki, jak traktowano robotników kiedyś i jaki wpływ na poprawę warunków pracy i życia miał rozwój ekonomii społecznej. Podkreślił, że w świecie biznesu przede wszystkim powinien liczyć się człowiek zarówno jako jednostka jak i grupa społeczna.

Spotkanie z profesorem to cenna lekcja historii, ekonomii, szacunku do rodziny, dbałości o tradycje i wartości. Dziekan zadeklarował objęcie patronatem naszej szkoły w realizacji projektu „Klasa Akademicka SGH” i wsparcie w kolejnych działaniach w ramach naszej współpracy. Miło było usłyszeć z ust profesora pochwałę za wyróżniającą aktywność uczniów klas akademickich krzepickiego „Bronka” w czasie ośmioletniej współpracy.