• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
  • Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
    Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
  • Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
    Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
  • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim

Dzisiaj jest wtorek, 05 grudnia 2023 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 199 dni. Matura za: 154 dni.

Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

"Na patriotyczną nutę"

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole miały miejsce ważne wydarzenia. Zgodnie z tradycją szkoły właśnie dzisiaj uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie uczniowskie na sztandar szkoły. W dalszej części uroczystości odbył się wzruszający montaż słownik - muzyczny przygotowany przez klasę 2d liceum wraz z wychowawcą panią Małgorzatą Wroną. Przybliżone i uczczone pamięcią zostały wydarzenia historyczne z czasów rozbiorów aż do jednego z najważniejszych dni w historii Polski - 11 listopada 1918r., kiedy to nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Poezja i historyczne wspomnienia oraz piękny taniec z flagami państwowymi, były przeplatane piosenkami patriotycznymi, począwszy od tych powstałych w czasach rozbiorów, I wojny światowej, przez utwór barda Solidarności, aż po współczesne utwory. Koncert piosenki patriotycznej przygotowali uczniowie klas I, II i III LO.

Uroczystość pokazała, że społeczność naszej szkoły jest dumna ze swojej tragicznej, ale pięknej i budującej historii. Znamy wartość wolności i potrafimy oddać cześć Tym, którzy nie wahali się walczyć za nią i ginąć.

Dzisiaj dziękujemy Im pamięcią, słowem i piosenką.🇵🇱