• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
  • Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
    Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
  • Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
    Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
  • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim

Dzisiaj jest wtorek, 05 grudnia 2023 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 199 dni. Matura za: 154 dni.

Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

"Tyle naraz świata ze wszystkich stron świata"

Motto 26. Międzynarodowych Targów Książki doskonale odzwierciedla charakter wydarzenia. Grupa uczniów liceum, pod opieką pań Aleksandry Wójcik i Marty Kałwak, udali się na to literackie wydarzenie w dniu 26 października.

Oprócz kontaktu z pisarzami, odwiedzili stoiska ponad 750 wydawnictw, nie tylko literackich, gamingowych, ale i odzieżowych w których motywem przewodnim była literatura. Aleksandra Zająć oraz Aleksandra Michalak udzieliły wywiadu dla radia TOK FM odpowiadając na niełatwe pytania dziennikarki :)

Podczas targów uczestniczyli we wspaniałej rozmowie Michała Rusinka z Joanna Szczęsną - "Zabawy literackie" Wisławy Szymborskiej, bo to właśnie noblistka patronowała wydarzeniu. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® są jednym z najważniejszych i jednym z ostatnich wydarzeń w Roku Szymborskiej. Są to najważniejsze targi książki w Polsce, które w tym roku są jeszcze dodatkowo ważne, ponieważ mają specjalną patronkę, właśnie Wisławę Szymborską. Jest ona tutaj obecna zarówno w postaci jej książek, jak i książek o niej, książek biograficznych, no i za pomocą różnego rodzaju gadżetów. Wszystkie te gadżety mają jeden cel, zachęcić potencjalnych czytelników i czytelniczki do tego, żeby sięgnęli albo po raz pierwszy, albo na nowo do poezji Wisławy Szymborskiej – podkreślił Michał Rusinek, Prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej.