• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
  • Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
    Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
  • Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
    Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
  • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim

Dzisiaj jest środa, 27 września 2023 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 268 dni. Matura za: 223 dni.

Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Poetyckie sukcesy

Krzysztof Matyśkiewicz, uczeń klasy 1a, został doceniony na konkursach poetyckich. Serdecznie mu gratulujemy.

W XXII Turnieju Jednego Wiersza „O Laur Wespazjana Kochowskiego” zdobył I miejsce oraz nagrodę jury tego konkursu. Konkurs zorganizował Zespół Szkół wraz z Biblioteką Publiczną w Szczekocinach.

W XI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Łukasza Uniejewskiego zdobył III miejsce oraz jego dwa wiersze zostały wydrukowane w okolicznościowym folderze. Konkurs zorganizowało I Liceum we Włoszczowej.

Spotkanie finałowe z laureatami konkursu poetyckiego i ich opiekunami uświetnili zacni goście: doktor Bartłomiej Dorywalski – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, pan Sławomir Krzysztofik – wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach, pan Sylwester Kasprzyk – dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach, pani Anna Fornal – kierownik do spraw administracyjnych Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach, doktor Robert Ślęzak- kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego we Włoszczowie. Każdy z Gości zwrócił się do młodych twórców, gratulując im wrażliwości na słowo i otaczający ich świat.