• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
 • Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
  Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
 • IX edycja Akademii Młodego Licealisty
  IX edycja Akademii Młodego Licealisty
 • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
  Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
 • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym
  Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym
 • Sukces Naszej Szkoły
  Sukces Naszej Szkoły
 • PODRÓŻE KSZTAŁCĄ
  PODRÓŻE KSZTAŁCĄ

Dzisiaj jest czwartek, 08 czerwca 2023 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 15 dni. Matura za: -35 dni.

Imieniny: Medarda, Maksyma, Wilhelma

Wycieczka krajoznawczo – rekreacyjna w Beskid Śląski

26 kwietnia klasa 1A wraz z wychowawcą panią Bożeną Drab i opiekunami - panią Ewą Jadczak i panem Arturem Machajem- stawili się zaspani na peronie, aby wyruszyć do górzystej Wisły. Podróż pociągiem minęła bardzo przyjemnie, w porównaniu do wędrówki do hotelu. Uczniowie nie zniechęcili się, wręcz przeciwnie z nowymi siłami wyruszyli na podbój Trzech Kopcy po malowniczej krainie Beskidu Śląskiego. Mieli na celu zjeść deser w Telesforówce, jednak plany trochę się zmieniły. Po odpoczynku i pysznym obiedzie poszli na spacer po Wiśle i wzdłuż Wisły.

Następnego dnia z samego rana stawili czoła Kiczorom - drugim co do wielkości szczytem w paśmie Czantorii. Zatrzymali się w najstarszym schronisku w Polsce na Stożku Wielkim. Kiedy wrócili, nie było czasu na nudę - praktycznie od razu ruszyli do Aquaparku zlokalizowanym w hotelu Gołębiewski, w którym zregenerowaliśmy nasze obolałe mięśnie.

Ostatniego dnia po śniadaniu udało im się obejrzeć czekoladową rzeźbę Adama Małysza, a potem dowiedzieć się w Muzeum Beskidzkim, jak kiedyś wyglądała codzienność pasterzy. Przed wyjazdem do domu cieszyli się ostatnimi chwilami w Wiśle. Ta wycieczka z pewnością umocniła więzy klasowe i była idealnym rozpoczęciem długiego majowego weekendu.