• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
 • Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
  Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
 • IX edycja Akademii Młodego Licealisty
  IX edycja Akademii Młodego Licealisty
 • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
  Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
 • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym
  Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym
 • Sukces Naszej Szkoły
  Sukces Naszej Szkoły
 • PODRÓŻE KSZTAŁCĄ
  PODRÓŻE KSZTAŁCĄ

Dzisiaj jest czwartek, 08 czerwca 2023 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 15 dni. Matura za: -35 dni.

Imieniny: Medarda, Maksyma, Wilhelma

,,Ludzie listy piszą, zwykłe, polecone (…) Ludzie listy piszą nawet w małej wiosce Listy szare, białe, kolorowe...’’

Zgodnie ze słowami piosenki Skaldów, młodzież LO Bronka również pisała listy...tym razem do króla Karola III z okazji jego koronacji, która będzie miała miejsce już w maju tego roku. Prężna reprezentacja klas pierwszych, drugich i trzecich podjęła się tego językowego wyzwania i w piątek 21 kwietnia 2023 roku w naszej auli uczniowie pisali listy do króla, oczywiście w języku angielskim. Uczniowie pisali o sobie, o szkole, o miejscu zamieszkania, składali życzenia i gratulacje w związku z koronacją. Ponadto, zadaniem uczniów było napisanie jakiejś ciekawej informacji od siebie... Jedni zapraszali króla do Krzepic, do naszej szkoły, a inni nawet na imprezę 18-tkową 😊

To wydarzenie językowe było zarówno świetną okazją do rozwoju języka angielskiego, doskonałym ćwiczeniem pisania listu formalnego, jak również dobrą okazją do przypomnienia sobie, jak pisze się prawdziwe, papierowe, tradycyjne listy...

Oczekujemy z niecierpliwością na odpowiedź od samego króla Karola III.

Wydarzenie zorganizowały nauczycielki języka angielskiego - Sylwia Kowalczyk oraz Agata Pindór.