• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
  • Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
    Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
  • Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
    Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
  • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim

Dzisiaj jest środa, 28 lutego 2024 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 114 dni. Matura za: 69 dni.

Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

TO JEST TEN CZAS

„TO JEST TEN CZAS” W piątkowy wieczór 17 marca w auli Zespołu Szkół w Krzepicach społeczność szkolna powitała wyjątkowych gości, którzy zebrali się, by upamiętnić pierwszą rocznicę śmierci Profesora Mariana Zembali. Na zaproszenie Dyrektora Szkoły Grzegorza Mastalerza przybyła najbliższa rodzina – mama – Krystyna, żona – Hanna oraz córka Joanna i syn Michał z rodzinami, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kłobucku na czele ze Starostą - Henrykiem Kiepurą, Wicestarostą – Zdzisławą Kall, Burmistrz Miasta i Gminy Krzepice – Krystian Kotynia, Radni Powiatu i Gminy Krzepice, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków – Bogdan Grzyb wraz z zarządem, nauczyciele, emeryci, rodzice, absolwenci, uczniowie szkoły, znajomi i przyjaciele. To właśnie Krzepice, blisko rodzinnego domu, liceum, którego szacownym Absolwentem był Profesor stało się w ten marcowy wieczór miejscem, gdzie Jego postać została przywołana w ciepłych i pięknych wspomnieniach.

Wieczór wspomnień rozpoczął Dyrektor Szkoły zwracając się we wzruszających słowach zarówno do Profesora, jak i najbliższej rodziny. Zebrani wysłuchali również słów samego Profesora Zembali, który zwrócił się do wszystkich ze wspomnieniowego filmiku. Następnie przewodniczący szkoły Jakub Więcławik przedstawił Jego biografię z dzieciństwa, lat szkolnych, studiów, pasji, pracy zawodowej i życia rodzinnego opatrzoną zdjęciami z rodzinnego albumu. Grupy artystyczne, w których skład wchodzą zarówno uczniowie, absolwenci jak i zaprzyjaźnione osoby naszego liceum, przygotowane pod okiem Pań – Agnieszki Borowskiej i Marioli Kempińskiej – Kulej zaprezentowały wzruszający spektakl pt: „Ten czas”. Myślą przewodnią wieczoru było przemijanie, kruchość życia, ulotność chwili w kontekście upływającego czasu. Młodzi artyści zabrali zaproszonych gości w niezapomnianą podróż po czasie i przestrzeni.

Uroczystość zapoczątkowała proces zmiany imienia szkoły. Dyrektor na ręce Starosty i Przewodniczącego Rady Powiatu złożył list intencyjny o podjęcie działań organizacyjnych zmierzających do zmiany patrona liceum na Profesora Mariana Zembalę. Zwieńczeniem tego wieczoru było uroczyste odsłonięcie popiersia Profesora przez najbliższą rodzinę, przedstawicieli szkoły oraz władze samorządowe. Piękne słowa wypowiedziane przez rodzinę były świadectwem zarówno ogromnej miłości i szacunku dla Profesora, jak i podziękowaniem za inicjatywę i wyjątkowość tego wspomnieniowego spotkania. Bliscy podkreślali także, że nasze krzepickie liceum było dla Niego miejscem wyjątkowym. Zawsze wracał tutaj z radością i sentymentem, więc pamięć o Profesorze jest dla społeczności szkolnej symbolem uznania i dumy z faktu, że był absolwentem krzepickiej Alma Mater. Dziękujemy wszystkim za udział i obecność w tym wyjątkowym spotkaniu.

Foto: J.Jędrysiak, Aleksandra, Wiktoria - uczennice LO