• "To jest ten czas" - wspomnienie prof. Mariana Zembali
  • Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
    Liceum Ogólnokształcące im. prof. Mariana Zembali
  • Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
    Nagroda Polin dla Zespołu Szkół w Krzepicach!
  • Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim
    Najwyższa zdawalnośc egzaminu maturalnego w woj. śląskim

Dzisiaj jest środa, 27 września 2023 roku. Do zakończenia roku szkolnego pozostało: 268 dni. Matura za: 223 dni.

Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

PODRÓŻE KSZTAŁCĄ – LES VOYAGES FORMENT LA JEUNESSE – TRAVEL BROADENS THE MIND

W dniach od 14 do 19 listopada 2022r. część uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Paryża zorganizowanej przez panie Małgorzatę Wronę i Agnieszkę Kulej. Opiekunami towarzyszącymi naszym uczniom były pani Mariola Kempińska-Kulej oraz pani Aleksandra Wójcik.

Zwiedzanie Paryża odbywało się według harmonogramu, który umiejętnie modyfikował pilot Jacek aby dać nam możliwość obcowania z francuską sztuką i historią.

14.11.2022r.

Wyjechaliśmy z Krzepic około godziny 12.00. O udany przebieg trwającej ponad 20 godzin podróży dbało aż trzech kierowców 

15.11.2022r.

Po całonocnej podróży w autokarze dotarliśmy do Paryża. Pierwszą, wzbudzającą ogromną ekscytację atrakcją, była Wieża Eiffla. Następnie odbyliśmy rejs statkiem po Sewkanie. Z pokładu statku podziwialiśmy architekturę zabytków. Ostatnią atrakcją tego dnia było Muzeum Perfum Fragonard. Otoczeni zapachami, bogatą wiedzą na temat produkcji pachnideł, dokonaliśmy oryginalnych zakupów.

Po obiadokolacji udaliśmy się do hotelu na przedmieściach Paryża, w którym byliśmy zakwaterowani przez trzy dni.

16.11.2022r.

Ten dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Wersalu oraz Luwru. Jak przystało na dworskie salony wystylizowaliśmy się zgodnie z powiedzeniem – „Francja – Elegancja”. Pałacowe wnętrza oraz ogrody zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. „Wisienką na torcie ” było zwiedzanie Luwru i obcowanie ze sztuką „najwyższych lotów”. Zobaczenie na żywo MONA LIZY Leonarda da Vinci, rzeźb: Nike z Samotraki i Wenus z Milo, na długo pozostanie w naszej pamięci.

Do hotelu wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i oczarowani wielkością i przepychem pałacowych wnętrz.

17.11.2022r.

Ostatni dzień w Paryżu rozpoczęliśmy od Cmentarza Père Lachaise, na którym spoczywają: Fryderyk Chopin, Edith Piaf, Jim Morrison, Oscar Wild, Eugèn Delacroix i Balzac. Następnie udaliśmy się na Montmartre, gdzie mogliśmy wejść do Bazyliki Sacré-Coeur, spod której roztacza się przepiękny widok na ulice Paryża. W tym dniu widzieliśmy również Moulin Rouge, Plac Pigalle, przejechaliśmy przez Pola Elizejskie podziwiając witryny sklepowe Największych projektantów.

Nie zabrakło spotkania z Sorboną, Łukiem Triumfalnym i z katedrą Notre Dame, która pomimo, iż przypomina plac budowy po niedawnym pożarze i tak jest majestatyczna.

Zrealizowaliśmy każdy punkt programu wycieczki. Podróżowaliśmy najnowszą i najstarszą linią paryskiego metra,. Mówiliśmy po francusku. Smakowaliśmy francuskich specjałów. Mieliśmy jednak świadomość, że to ostatni dzień w Paryżu. AU REVOIR PARIS !!!!!

18.11.2022r.

Ten dzień to szaleństwo w Disneylandzie, czyli parku rozrywki, w którym wszystkie atrakcje są inspirowane filmami wytwórni Walt Disney Studio. Po parku przechadzały się filmowe postaci, z którymi można było sobie zrobić zdjęcie. Odbywały się parady i przedstawienia.

Sporą atrakcją były też karuzele, rollercoastery i przejażdżki, wszystkie związane z filmami Disneya. Po wyczerpującym, pełnym wrażeń dniu udaliśmy się w drogę powrotną.

Do domu dotarliśmy około godziny 14.00, witani przez stęsknionych rodziców.

Nie możemy doczekać się kolejnych podróży !!!!